Aktualności 13 czerwca 2022

Manchester City zaprezentował Erlinga Haalanda!

Choć mamy dopiero połowę czerwca, Manchester City już w maju uzgodnił jeden z najgłośniejszych transferów tego lata. Piłkarzem "The Citizens" został bowiem Erling Haaland. W poniedziałkowe przedpołudnie mistrz Anglii zaprezentował norweskiego napastnika, nawiązując do słynnego zdjęcia.

Rywalizacja o Haalanda

Wszystkie czołowe europejskie ekipy bacznie obserwowały rozwój Erlinga Haalanda. Norweski napastnik błyszczał w barwach Salzburga, notując imponujące wejście do Ligi Mistrzów, gdzie zdobył aż 8 bramek w 6 występach. Bardzo szybko transfer zawodnika uzgodniła Borussia Dortmund, która wpisała klauzulę wykupu 21-latka.

Erling Haaland bardzo dobrze radził sobie również na niemieckich boiskach, rywalizując o miano najlepszego napastnika z Robertem Lewandowskim. W związku z tym, iż klauzula Norwega zaczęła obowiązywać od tego roku, transfer Haalanda wydawał się po prostu formalnością.

Nawiązanie do słynnego zdjęcia

Wyścig o utalentowanego snajpera wygrał Manchester City, który potwierdził transfer piłkarza już w maju, natomiast zaprezentował 21-latka w poniedziałkowe przedpołudnie. Mistrz Anglii postanowił nawiązać do słynnego zdjęcia Norwega.

kliknij w zdjęcie, aby obejrzeć materiał wideo

Mowa o fotografii Haalanda z dzieciństwa, kiedy młody Norweg siedział na kanapie w koszulce Manchesteru City.