Aktualności 8 czerwca 2022

Iga Świątek oraz Agnieszka Radwańska rozegrają charytatywny mecz dla Ukrainy?!

Wiele wskazuje na to, że pod koniec lipca w Krakowie odbędzie się bardzo ciekawe spotkanie. Mowa o charytatywnym meczu dla Ukrainy, który rozegrają Iga Świątek oraz Agnieszka Radwańska. Liderka rankingu dołączyła do specjalnego programu "United24", zainicjowanego przez Wołodymyra Zełenskiego.

Mocne wsparcie dla Ukrainy

Od początku ataku Rosji na Ukrainę, Iga Świątek otwarcie wspiera naszych wschodnich sąsiadów. Liderka rankingu niejednokrotnie wypowiedziała się na temat sytuacji na Ukrainie, a także występuje na kortach ze specjalną ukraińską wstążką. Postawa naszej liderki w środowisku tenisowym jest odważnym i mocnym gestem.

W szczególności, gdy weźmiemy pod uwagę zachowanie zarówno organizacji ATP i WTA, jak i samych zawodników oraz zawodniczek. W środowisku pojawiła się fala krytyki w stronę Wimbledonu, który uniemożliwił występy tenisistom oraz tenisistkom z Rosji i Białorusi w najbliższym wielkoszlemowym turnieju.

Iga Świątek rozegra mecz z Agnieszką Radwańską?

Ukraińskie media informują, iż Iga Świątek dołączyła do programu “United24”, którego inicjatorem jest Wołodymyr Zełenski. Jak dodaje Hubert Błaszczyk, lidera rankingu ma rozegrał 23 lipca tego roku charytatywny mecz dla Ukrainy, a przeciwniczką Świątek będzie… Agnieszka Radwańska.

Spotkanie odbyłoby się tuż przed turniejem WTA 250 w Warszawie. Tę imprezę zaplanowano z kolei na dni 25-31 lipca.