Aktualności 7 czerwca 2022

Rekordowe wyniki oglądalności finałowego meczu Igi Świątek!

W sobotnie popołudnie Iga Świątek wygrała swój drugi wielkoszlemowy tytuł, ponownie triumfując w Paryżu. Spotkanie Świątek - Gauff cieszyło się w Polsce ogromnym zainteresowaniem. Serwis Eurosport opublikował dane z których wynika, że transmitowany mecz równolegle w TVN oraz Eurosporcie 1 oglądał co trzeci widz w naszym kraju. Mowa o średniej 2,6 mln osób. To najwyższa oglądalność w historii transmisji turniejów wielkoszlemowych w Polsce. 

Faworytka nie zawiodła

W porównani z Roland Garros 2020, tym razem Iga Świątek była murowaną faworytką do wygrania paryskiego turnieju. Wszyscy kibice tenisa bacznie śledzili poczynania naszej zawodniczki od pierwszego meczu. Największe zainteresowanie wzbudził oczywiście finałowy pojedynek, który był transmitowany równolegle w TVN oraz Eurosporcie 1.

Świetne wyniki oglądalności

Z przedstawionych przez Eurosport danych wynika, że mecz Igi Świątek oglądał co trzeci widz w naszym kraju, natomiast transmisje przyciągnęła średnio 2,6 mln osób. Co ciekawe, więcej widzów zgromadził Eurosport 1 – średnio 1,38 mln, natomiast na antenie TVN – 1,25 mln. W kluczowych momentach mecz oglądało nawet 3,2 mln osób.

Jest to najwyższa oglądalność w historii transmisji turniejów wielkoszlemowych w naszym kraju.