Aktualności 5 czerwca 2022

Iga Świątek na okładce L’Equipe. “Niech żyje królowa”

autor: Mateusz Mazur

Wielkoszlemowe zwycięstwo Igi Świątek na kortach Rolanda Garrosa nie mogło przejść w sportowym świecie bez echa. Swoją stronę tytułową poświęcił polskiej tenisistce nawet słynny francuski dziennik “L’Equipe”. 

Iga Świątek kroczy w tym roku od zwycięstwa do zwycięstwa. Polska tenisistka triumfowała już w ostatnich miesiącach w turniejach w Doha, Miami, Indian Wells, Stuttgarcie i Rzymie, a teraz przyszła także pora na wielkoszlemowe zwycięstwo we French Open. Świątek jest obecnie bez cienia wątpliwości najlepszą tenisistką świata i nic dziwnego, że jej dokonaniami zachwyca się cały świat.

obraz-2022-06-05-125102306

Świątek na okładce “L’Equipe”

Iga Świątek jest dziś na ustach wszystkich i z pewnością również polskie dzienniki poświęcą jej pierwsze strony swoich poniedziałkowych wydań. Już w niedzielę na taki krok zdecydowała się jednak uznana francuska marka – L’Equipe. Francuski dziennik umieścił Świątek na swojej okładce, a pod fotografią prezentującą polską tenisistkę trzymającą w rękach trofeum za zwycięstwo we French Open widnieje podpis “Niech żyje królowa”.

Przypomnijmy, że w sobotnim finale Iga Świątek pokonała 6:1, 6:3 Amerykankę Cori Gauff. Dla tenisistki z Raszyna jest to już drugi w karierze triumf na kortach Rolanda Garrosa. Polka pozostaje także liderką rankingu WTA i ma okazję kontynuować swoją fantastyczną passę 35 kolejnych zwycięstw z rzędu.