Aktualności 5 czerwca 2022

Skandaliczna organizacja High League 3. Bójki i chaos w Ergo Arenie

W sobotni wieczór odbyła się trzecia gala High League. Po niewątpliwym sukcesie w kontekście dwóch wcześniejszych wydarzeń, ostatni event zakończył się ogromnym chaosem, natomiast w trakcie gali uczestnicy wydarzenia byli świadkami niedopuszczalnych scen, jak chociażby poważny bójek na trybunach. Ostatecznie walka, która cieszyła się największym zainteresowaniem, czyli pojedynek Denis Załęcki vs Don Diego, nie doszła do skutku. 

Bójki w trakcie High League 3

Choć walką wieczoru był pojedynek Alberto vs Marcin Dubiel, to od dłuższego czasu największe zainteresowanie skupiało się wokół starcia Denis Załęcki vs Don Diego. Pierwsze sygnały dotyczące wątpliwości zorganizowania tego pojedynku pojawiły się w trakcie oficjalnego ważenia. Denis Załęcki nie był obecny na tym wydarzeniu. Z jakiego powodu? Wszystko wskazywało na środowisko kibicowskie, a konkretniej na relacje Elany Toruń z Lechią Gdańsk. Organizatorzy High League chcieli uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń w trakcie piątkowego ważenia.

Takie sytuacje miały natomiast miejsce w trakcie samej gali. Na trybunach panował ogromny chaos, niejednokrotnie doszło do bójek. Najprawdopodobniej uczestnikami tych starć byli kibice Elany Toruń i Lechii Gdańsk. Już na początku wydarzenia podjęło decyzję o przesunięciu walki Denis Załęcki vs Don Diego na sam koniec.

Walka nie doszła do skutku

Ostatecznie pojedynek Denis Załęcki vs Don Diego nie doszedł do skutku. Organizatorzy zaznaczyli, że była to decyzja policji. Malik Montana poinformował również, iż wszystkie osoby, które zakupiły PPV będą mogły obejrzeć tę walkę na YouTube. Brak zorganizowania głośnego starcia nie jest głównym problemem federacji. Skandaliczne sceny, jakie miały miejsce w trakcie gali obiegły cały kraj.

Wydarzenia z Ergo Areny relacjonowały także media, które potwierdziły chaos, jaki panował na hali, obecność policji czy obawę o własne zdrowie.