Aktualności 3 czerwca 2022

Crvena zvezda i Gazprom przedłużają współpracę

Serbia to w tym momencie jedno z niewielu miejsc, gdzie współpraca z Rosjanami nie budzi niczyich zastrzeżeń na miejscu. Dlatego nie dziwi fakt, że Crvena zvezda i Gazprom nadal pozostają partnerami. Rosyjski gigant gazowy pozostanie na koszulkach serbskiego klubu.

CEO klubu, Zvezdan Terzic, podsumował sezon na łamach oficjalnej strony klubowej Zvezdy. W wywiadzie możemy przeczytać m.in. o dalszej współpracy z rosyjskim gigantem gazowym. Gazprom pozostanie z klubem na kolejne dwa sezony. Umowa będzie jeszcze bardziej opłacalna dla Serbów. Dzięki niej Crvena zvezda zarobi po pięć milionów euro za każdy sezon! To podwyżka o 25%, bowiem dotychczasowy kontrakt gwarantował serbskiemu klubowi kwotę czterech milionów europejskiej waluty za każde dwanaście miesięcy.

Dodatkowo klub rozegra jeszcze mecz towarzyski z Zenitem St. Petersburg 3 lipca. – Kierujemy się polityką państwową Serbii. Jesteśmy dumni, że możemy utrzymywać kontakty z naszymi braćmi w Rosji – powiedział Terzić. Na bazie tej umowy Gazprom pozostanie na koszulkach crveno-bielich na kolejne dwa sezony. Ponadto nazwa firmy pozostanie także na krzesełkach stadionu im. Rajko Miticia, czyli słynnej Marakany. Trzy trybuny w czerwonych barwach, a jedynie wschodnia strona obiektu ma białe krzesełka, uzupełniane niebieskimi, które tworzą napis Gazprom.