Aktualności 1 czerwca 2022

AC Milan ma nowych właścicieli

W środowe przedpołudnie AC Milan poinformował o osiągnięciu porozumienia, na mocy którego RedBird Capital pozyskało od Elliott Management większościowe udziały we włoskim klubie. Transakcja ma opiewać na 1,2 miliarda euro. 

Wielki sukces Milanu

Milan przerwał lata posuchy. Zespół z Mediolanu ponownie cieszył się z wielkiego sukcesu w postaci triumfu w Serie A. Piłkarze Pioliego o dwa punkty wyprzedzili lokalnego rywala – Inter i tym samym sięgnęli po Scudetto pierwszy raz od sezonu 2010/2011.

Nowi właściciele

W środowe przedpołudnie Milan opublikował komunikat, w którym poinformował, iż RedBird Capital zawarło ostateczną umowę z Elliott Management w sprawie zakupu klubu. Porozumienie, które opiewa na 1,2 miliarda euro, pozwoli jednak zachować Elliott Management mniejszościowe udziały w klubie i zasiadać w radzie dyrektorów, umacniając partnerstwo z RedBird.

O przejęciu Milanu mówi założyciel RedBird, Gerry Cardinale – Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią znakomitej historii Milanu i jednocześnie jesteśmy podekscytowani możliwością odegrania roli w następnym rozdziale klubu, który powraca na należne mu miejsce, czyli na sam szczyt włoskiego, europejskiego i światowego futbolu. Chciałbym podziękować całemu zespołowi Elliott Management za niesamowitą pracę, jaką wykonali w ciągu ostatnich czterech lat w kontekście odbudowy Milanu. Nie możemy doczekać się długoterminowej współpracy z klubem.