Aktualności 31 maja 2022

Górnik Łęczna spadł z Ekstraklasy i godnie z nią się pożegnał. Kapitalna akcja na Twitterze

Sportowo Górnik Łęczna był najsłabszym zespołem Ekstraklasy. Jednak jego social media nie miały kłopotów z udźwignięciem tak wysokiego poziomu. Wczoraj zielono-czarni pożegnali się z ligą na Twitterze. Ich akcja wzbudziła ogromny aplauz wśród kibiców z całej Polski.

Siedemnastu rywali miał Górnik Łęczna w zakończonym sezonie i tyle tweetów wysłał wczoraj. Każdy indywidualnie zaadresowany pod kątem klubu, z którym mieli okazje rywalizować na boisku. Trochę wspomnień z boiska, trochę życzeń na najbliższy czas. Wśród nich był m.in. tweet adresowany do Śląska Wrocław. Nie mogło zabraknąć innego nawiązania, niż do meczu rundy wiosennej, który odbywał się w iście zimowych warunkach.

Hej @WartaPoznan gratulujemy kolejnego udanego sezonu w @_Ekstraklasa_ ! Zielony to piękny kolor 💚 Patrząc na Wasze ostatnie wyniki widać, że zieloni w temacie piłkarskim nie jesteście #WartoWasOglądać 👏 Do Zobaczenia 🙋‍♂️ – w ten sposób górnicy pisali do Warty Poznań. – Dzięki @ZaglebieLubin za rywalizację w minionym sezonie  Cieszymy się, że dobrze zadbaliście o rozwój Patryka Szysza  Do jak najszybszego zobaczenia – tutaj z kolei Górnik Łęczna podziękował za występy swojego wychowanka w barwach Miedziowych. 

Akcja klubu z Lubelszczyzny pokazuje, jak można zyskać sympatie i szacunek w całym kraju. Górnik Łęczna zewsząd był chwalony za swoją akcje, która odbiła się szerokim echem wśród użytkowników Twittera. Działania zauważyli nie tylko dziennikarze, ale przede wszystkim kibice innych klubów. Niemal wszystkie komentarze były pozytywne, a to przecież idealna reklama dla klubu, który od sezonu 2022/2023 zagra w I lidze. Wszystkie wpisy można przeczytać na profilu klubu. Może inni zobaczą, że warto wyciągnąć maksimum pod kątem social mediów, nawet z tak przykrej sytuacji, jak spadek.