Aktualności 27 maja 2022

Finał baraży z kompletem widzów w Chorzowie!

Już w niedzielę poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w I i II lidze. W obu przypadkach mowa o finałowych spotkaniach rywalizacji o awans. Drugoligowcy powalczą w Chorzowie. Miejscowy Ruch zagra z Motorem Lublin, a mecz obejrzy komplet widzów!

Finał baraży jedni i drudzy osiągnęli w kompletnie odmiennym stylu. Ruch Chorzów długo męczył się z Radunią Stężyca i wygrał po golu w 118. minucie. Kilka godzin później Motor Lublin rozbił na wyjeździe Wigry Suwałki 4:0. W ten sposób oba zespoły spotkają się po raz trzeci w tym sezonie. Do tej pory lepszy bilans po stronie Niebieskich. Ruch wygrał w Lublinie 2:1, a pod koniec listopada w Chorzowie było 0:0.

Teraz mecz, po którym już rewanżów nie będzie. Po obu stronach jest ogromne napięcie i zainteresowanie. Ruch Chorzów poinformował jako pierwszy, że wyprzedał komplet biletów. To oznacza, że na stadionie przy Cichej pojawi się 9300 kibiców. W tę liczbę wliczeni się już fani z Lublina. Za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku poinformowali, że zakończyli zapisy na wyjazd, a cała pula rozeszła się błyskawicznie. Teraz trwają starania o dodatkową pulę biletów od gospodarzy.

Przypomnijmy, że zwycięzca tego spotkania awansuje do I ligi w kolejnym sezonie. Początek niedzielnego meczu już o godzinie 17:00, a transmisje przeprowadzi TVP Sport.