Aktualności 26 maja 2022

Znamy gospodarza pierwszego finału IMP na żużlu

Sezon 2022 to wiele nowości w polskim żużlu. Jedną z nich jest zmieniona formuła wyłaniania indywidualnego mistrza Polski. Do tej pory drużynowy mistrz miał przywilej organizacji finałów indywidualnych w kolejnym roku. Od tego sezonu wszystko uległo zmianom.

Canal+Online został tytularnym sponsorem indywidualnych mistrzostw, które przyjęły formę cyklu. Teraz nie forma dnia, ale trzy rundy finałowe będą decydować o medalach dla najlepszych polskich żużlowców. Pierwsza runda odbędzie się w Grudziądzu. 9 lipca rozpocznie się rywalizacja o kolejny tytuł indywidualnego mistrza Polski. Bartosz Zmarzlik będzie bronił trofeum, ale nie wiadomo jeszcze, gdzie obejrzymy dwie kolejne rundy.

Wczoraj półfinał w Gdańsku wyłonił ośmiu zawodników, którzy dołączyli do siódemki mającej zapewniony awans. Pewni udziały byli uczestnicy cyklu GP: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Paweł Przedpełśki i Patryk Dudek. Ponadto medalista poprzedniej edycji Janusz Kołodziej, młodzieżowy mistrz z 2021 – Jakub Miśkowiak i dziką kartę dostał kontuzjowany wcześniej Dominik Kubera. Półfinał wygrał Kacper Woryna, a do cyklu finałowego awansowali: Bartosz Smektała, Przemysław Pawlicki, Krzysztof Kasprzak, Tobiasz Musielak, Jarosław Hampel, Jakub Jamróg i Grzegorz Zengota. Rezerwowymi będą Mateusz Cierniak i Krzysztof Buczkowski.

tagi:zuzel