Aktualności 26 maja 2022

Śląsk Wrocław doczeka się inwestora? Zainteresowanie przychodzi z Bliskiego Wschodu!

Sensacyjne informacje docierają z Wrocławia. Wg Gazety Wrocławskiej fundusz inwestycyjny Public Investment Fund chce przejąć Śląsk Wrocław. Klub z Dolnego Śląska może trafić w saudyjskie ręce, gdyż to również właściciel Newcastle United.

Od wielu lat Śląsk należy do gminy Wrocław. Miasto ma we władaniu klub, który kolejny raz zaliczył słaby sezon. Jednocześnie od początku istnienia, są kłopoty z zapełnieniem obiektu. Tarczyński Arena to stadion zdecydowanie za duży, jak na obecne możliwości klubu. To jednak może się zmienić. Już niedługo bowiem do Wojskowych mogą popłynąć ogromne pieniądze.

Z informacji Piotra Janasa z Gazety Wrocławskiej wynika, że fundusz inwestycyjny już niedługo mógłby przejąć wrocławski klub. Przedstawiciele saudyjskich szejków pojawili się na ostatnim meczu sezonu, gdy Śląsk Wrocław grał z Górnikiem Zabrze. Był na tym spotkaniu także Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia oraz wielu ważnych urzędników, którzy prowadzili pierwsze rozmowy na temat ewentualnego przejęcia klubu.

Do finalizacji daleko, jednak to może być światełko w tunelu dla klubu z Wrocławia. Śląsk w zakończonym sezonie zajął 15. miejsce i rzutem na taśmę uratował się przed spadkiem do I ligi. Dodatkowo teraz wrocławianie będą potrzebowali trochę pieniędzy. Zespół trzeba odmłodzić i przebudować, by mógł walczyć realnie o wyższe cele niż pozostanie w Ekstraklasie. Dodatkowo z klubem pożegnał się trener Piotr Tworek. To oznacza kolejny kłopot. W tym momencie na liście płac – do czerwca 2023 lub podjęcia przez nich nowej pracy – na liście płac jest już dwóch trenerów. Lada moment pojawi się trzeci, gdy Śląsk zatrudni szkoleniowca pierwszego zespołu na rozgrywki 2022/2023.