Aktualności 25 maja 2022

Liga Mistrzów: Znamy finałową piłkę

Już tylko trzy dni pozostały do finału Ligi Mistrzów. W Paryżu Liverpool zagra z Realem Madryt. UEFA zaprezentowała piłkę, którą jedenastki obu wielkich klubów będą grały w sobotni wieczór.

Tegoroczna Liga Mistrzów, a konkretnie jej finał, odbędzie się w Saint-Denis na Stade de France. Finałowa piłka, którą jedenastki Liverpoolu i Realu Madryt zagrają w sobotę będzie miała podwójny wymiar. Co roku UEFA prezentuje piłki, którymi najlepsze drużyny zagrają w finałowym spotkaniu. Tym razem poza marketingiem, będzie przekaz polityczny.

Na piłce poza logiem rozgrywek widnieje tym razem napis “pokój” w dwóch językach. Rosyjsko-ukraiński “mir” oraz angielski “peace” to jasny znak, w którym kierunku patrzą władze europejskiego futbolu. Wcześniej przecież UEFA ze swoich rozgrywek wykluczyła rosyjskie kluby, co wiązało się m.in. z usunięciem Spartaka Moskwa z Ligi Europy.

Liga Mistrzów kończy kolejny sezon sobotnim finałem. Jego start o godzinie 21:00. Polscy kibice będą mogli go oglądać za pośrednictwem dwóch kanałów – TVP1 oraz Polsat Sport Premium 1.