Aktualności 20 maja 2022

Wolontariusze Fundacji Ukraina na meczu z Górnikiem

Pomagamy i doceniamy tych, którzy pomagają! Blisko setka wolontariuszy Fundacji Ukraina, wiele tygodni pracujący na wrocławskim dworcu na rzecz potrzebujących uchodźców zza wschodniej granicy, dzięki zaproszeniu klubu obejrzy z trybun sobotni mecz Śląska z Górnikiem Zabrze.

Tocząca się wciąż w Ukrainie wojna sprawia, że coraz więcej osób potrzebuje wszelkiego możliwego wsparcia. W pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów włączył się również Śląsk Wrocław. WKS przekazał 19,47% wpływu ze sprzedaży biletów z meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy przeciwko Radomiakowi Radom na konto „Fundacji Ukraina”.

Organizacja ta zajmuje się między innymi integracją, adaptacją i edukacją migrantów na Dolnym Śląsku. Obecnie Fundacja prowadzi akcję „SAVE UKRAINE”, która ma na celu wsparcie Ukrainy i jej mieszkańców w czasie wojny.

Teraz przyszedł czas, by nie tylko wspierać, ale i docenić tych, którzy poświęcają swój wolny czas, środki i serce, żeby pomagać innym. W ramach podziękowań i jako wyraz docenienia działalności wolontariuszy Fundacji Ukraina, klub zaprosił ich na sobotni mecz z Górnikiem Zabrze.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Śląsk Wrocław aktywnie włącza się w pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów. Klub przekazuje wsparcie finansowe, materialne i promocyjne, a piłkarze, piłkarki oraz pracownicy własnymi rękami pomagają potrzebującym i zaangażowanym organizacjom.

Klub zaprasza wszystkich na stronę WrocławDlaUkrainy. Znajdują się tam praktyczne informacje dla uchodźców oraz chcących im pomóc mieszkańców, linki do oficjalnych i bezpiecznych zbiórek oraz najnowsze informacje i aktualności dotyczące pomocy. Nie bądźmy obojętni!

Źródło: informacja prasowa