Aktualności 19 maja 2022

Artur Szpilka zadebiutuje w KSW!

Po wielu miesiącach spekulacji, Artur Szpilka w końcu wejdzie do oktagonu, by stoczyć swoją pierwszą walkę w formule MMA. 33-latek zadebiutuje w trakcie KSW 71, a rywalem Polaka będzie ukraiński pięściarz Siergiej Radczenko. Tym samym obaj panowie stoczą pojedynek po kontrowersyjnej walce, które miała miejsce w marcu 2020 roku.

Skandaliczny werdykt

W trakcie gali KnockOut Boxing Night #10 w Łomży, która odbyła się ponad dwa lata temu, Artur Szpilka stoczył pojedynek z Siergiejem Radczenko. Lepszy w tym starciu był ukraiński pięściarz. Mimo to, sędziowie uznali, że to Artur Szpilka wygrał pojedynek.

Decyzja nie przeszła bez echa. Wielu ekspertów mówiło otwarcie o skandalicznym i kompletnie niezrozumiałym werdykcie.

Artur Szpilka zadebiutuje na KSW 71

Obaj panowie będą mieli okazję zmierzyć się jeszcze raz. Tym razem na zasadach MMA. Artur Szpilka potwierdził, iż stoczy pojedynek z Siergiejem Radczenko na KSW 71, które odbędzie się już 18 czerwca 2022 roku w Toruniu. W takich słowach swój debiut w MMA komentuje Artur Szpilka: Zaczynam nowy etap w swoim życiu. Nie będę oszukiwał, że “póki co” traktuje to jako przygodę, a czas pokaże jak to będzie z czasem. Mega się cieszę, jest pozytywna energia. Nie mogę doczekać się rewanżu z Siergiejem i to jeszcze w MMA.

fot. twitter.com/szpilka_artur