Aktualności 16 maja 2022

Piłkarz Blackpool FC zdecydował się na coming out

Orientacja seksualna w świecie futbolu cały czas wydaje się tematem tabu. Na coming out zdecydował się Jake Daniels - młody gracz Blackpool FC, który jako jeden z pierwszych w Anglii wykonuje taki ruch. 

Coming out Jake’a Danielsa

Na oficjalnej stronie klubu Blackpool FC pojawił się specjalny komunikat, którego autorem jest Jake Daniels. Zawodnik ujawnił, że jest gejem – Ten sezon był dla mnie fantastyczny. Zadebiutowałem w pierwszym zespole, strzeliłem 30 goli dla drużyny młodzieżowej, podpisałem swój pierwszy profesjonalny kontrakt i dzieliłem sukcesy z kolegami z drużyny. Świetnie radziłem sobie w FA Youth Cup i podniosłem FA Pro-Youth Cup.

Poza boiskiem ukrywałem prawdziwego siebie oraz to, kim naprawdę jestem. Przez całe życie wiedziałem, ze jestem gejem, a teraz czuję, że jestem gotowy, by wyjść i być sobą. To krok w nieznane, będąc jednym z pierwszych piłkarzy w tym kraju, który ujawnił swoją seksualność. Zainspirowali mnie jednak Josh Cavallo, Matt Morton i sportowcy z innych dyscyplin, jak Tom Daley, aby mieć odwagę i determinację.

Otrzymałem najlepsze wsparcie i porady od mojej rodziny, mojego klubu, agenta. Zwierzyłem się także moim kolegom z drużyny, a oni również przyjęli tę wiadomość i poprali moją decyzję o ujawnieniu orientacji seksualnej. Nienawidzę kłamać przez całe życie i odczuwać potrzebę zmiany, by się dopasować. Sam chcę być wzorem do naśladowania. 

W moim środowisku są ludzie, którzy mogą nie czuć się komfortowo, ujawniając swoją seksualność. Chcę im tylko powiedzieć, że nie muszą zmieniać tego, kim są, ani tego, jacy powinni być, tylko po to, by się dopasować. Najważniejsze jest to, że jesteś sobą i jesteś szczęśliwy.