Aktualności 13 maja 2022

Newcastle jak reprezentacja Arabii Saudyjskiej. “Sroki” zagrają na biało-zielono

autor: Mateusz Mazur

W sieci pojawiły się zdjęcia drugiego kompletu strojów Newcastle na przyszły sezon. Pewnie nie spotkałoby to się z większymi kontrowersjami, gdyby nie fakt, że do złudzenia przypominają one stroje, w których swoje mecze rozgrywa reprezentacja Arabii Saudyjskiej. 

Jesienią ubiegłego roku Newcastle zostało przejęte przez saudyjskie konsorcjum i za sprawą nowego właściciela stało się klubem z największym potencjałem finansowym na świecie. Pomimo tego, całe przedsięwzięcie nadal ma sporo przeciwników, nawet wśród kibiców “Srok”. Niechęć do nowego właściciela podsycić może fakt planowanej zmiany koloru drugiego kompletu strojów na biało-zielony, łudząco przypominający barwy noszone przez reprezentantów Arabii Saudyjskiej.

obraz-2022-05-13-093358023

Radykalna zmiana

Informacja o strojach Newcastle na przyszły sezon pojawiła się wczoraj, ale zdołała już wywołać wiele kontrowersji. Kibice, którzy uważali, że pod wodzą saudyjskich właścicieli klub znad rzeki Tyne zatraci swoją tożsamość zyskali bardzo mocny argument. Zmiana barw, herbu lub jakichkolwiek elementów związanych z klubem i silnie zakorzenionych w jego tradycji prawie zawsze spotyka się ze sprzeciwem kibiców. Saudyjscy właściciele Newcastle zdecydowali się więc na bardzo odważny krok, by po niespełna roku swojej obecności w klubie dokonać tak radykalnych zmian w wyglądzie koszulek.