Aktualności 12 maja 2022

Projekt Garbarnia 2.0. Krakowski klub chce przebudować swoje obiekty

W ubiegłym roku Garbarnia Kraków obchodziła 100-lecie istnienia. W drugi wiek swojej działalności klub chce wejść na nowym poziom. Do tego potrzebne będą inwestycje w infrastrukturę. Krakowski klub wychodzi z projektem Garbarnia 2.0, który chce zrealizować przy pomocy miasta.

Projekt Garbarnia 2.0 został stworzony z myślą o zapewnieniu korzyści zarówno dla naszego Klubu, Miasta Krakowa oraz jego mieszkańców. Poszczególne etapy planu tworzą spójną całość dla powstania Parku Sportowego Garbarnia, który przez lata będzie nowoczesnym, sportowo – rekreacyjnym miejscem na mapie Krakowa. Będą mogli z niego korzystać zawodnicy drużyn RKS Garbarnia, dzieci i młodzież trenująca w Stowarzyszeniu, Miasto Kraków w celu organizacji przeróżnych turniejów sportowych (również tych międzynarodowych) jak i innych eventów takich jak koncerty, festiwale, targi, pokazy. Ponadto mieszkańcy okolicznych osiedli spędzający wolny czas na powstałych terenach rekreacyjnych i w obiektach utworzonych z myślą o lokalnej społeczności – czytamy na stronie klubu.

Garbarnia 2.0 w dwóch etapach

Krakowski klub chce realizacji projektu w dwóch etapach. W pierwszym z nich miałoby dojść do zagospodarowania terenu nieużytków klubowych. Mowa także o przekazaniu na ręce klubu terenów pod kilka mniejszych inwestycji. Ścieżka pieszo-rowerowa, park kieszonkowy czy chodnik. Ponadto klub chciałby także budowy dwóch orlików przeznaczonych dla najmłodszych. W drugim etapie celem jest powstanie trybuny za jedną z bramek. Tam miałaby powstać część komercyjna potrzebna do finansowania i utrzymania klubu. Dodatkowo miałoby dojść do inwestycji w infrastrukturę stadionową. Chodzi o podgrzewaną murawę, oświetlenie oraz remont trybuny głównej, który pomógłby w spełnieniu wymagań licencyjnych na poziomie drugoligowym.

***

Garbarnia obecnie dysponuje jedną trybuną stadionu przy ulicy Rydlówka 23. Pojemność to ledwie tysiąc miejsc, z których niecałe 700 jest siedzących. Dodatkowo jest niewielki dach, jednak nadal mówimy o jednym z najgorzej wyglądających obiektów na poziomie II ligi. Warto dodać, że stadion nie posiada oświetlenia. Stąd m.in. grudniowy mecz Pucharu Polski przeciwko Lechowi Poznań został rozegrany w środku tygodnia o godzinie… 11:45.