Aktualności 12 maja 2022

Chelsea nawiązała współpracę z grupą kryptowalutową

W ubiegłym tygodniu Chelsea ogłosiła nowego właściciela. Wygląda na to, że rozpoczęcie procesu przejęcia sterów londyńskiego klubu pozwoliło nieco rozluźnić restrykcje nałożone na drużynę. Zespół z Premier League poinformował bowiem, iż rozpoczął współpracę z grupą Amber Group, a logo platformy kryptowalutowej - WhaleFin pojawi się na rękawkach koszulki. 

Chelsea rozpoczyna współpracę z Amber Group

Do tej pory na rękawach Chelsea widniał Hyundai, który oficjalnie zawiesił współpracę ze względu na restrykcje nałożone na właściciela klubu – Romana Abramowicza. Od przyszłego sezonu na koszulce “The Blues” pojawi się logo WhaleFin platformy kryptowalutowej, która należy do Amber Group. Według informacji Marka Kleinmana ze Sky Sports, Chelsea będzie otrzymywać rocznie 20 milionów euro z tytułu tej współpracy.

Zmiana głównego sponsora?

Od sezonu 2020/2021 głównym sponsorem klubu jest firma Three UK zajmująca się dostawą usług telekomunikacyjnych. Tak jak w przypadku Hyundaia, brytyjskie przedsiębiorstwo również odsunęło się od tej współpracy po nałożeniu sankcji na Abramowicza. Jak twierdzi Matt Law z “The Telegraph”, londyński zespół rozważa zmianę głównego sponsora.