Aktualności 9 maja 2022

TVP Sport z prawami do Serie B

autor: Mateusz Mazur

TVP Sport nabyła prawa do Serie B i już w przyszłym sezonie rywalizację na zapleczu Serie A śledzić będzie można na antenach telewizji Polskiej. Na tym jednak nie koniec dobrych wieści dla miłośników włoskiego “calcio”. 

Pomimo że TVP Sport posiada prawa do transmisji spotkań Serie B dopiero od przyszłego sezonu, to już w najbliższym czasie na antenach stacji obejrzeć będziemy mogli rywalizację drużyn z drugiej włoskiej klasy rozgrywkowej. TVP Sport pokaże bowiem spotkania barażowe o awans do Serie A.

Baraże o Serie A w TVP

– Dla wszystkich fanów włoskiego futbolu mamy dobrą wiadomość. Pięć spośród meczów barażowych w Serie B będzie można obejrzeć u nas. Spotkania będą transmitowane na stronie TVPSPORT.PL, w aplikacji mobilnej, Smart TV oraz HBB TV. Co więcej, mecze tych rozgrywek w przyszłym sezonie będą pokazywane w TVP – czytamy na stronie Sport.tvp.pl

Już 13 maja stacja pokaże starcie Ascoli z Benevento, następnie na antenach TVP Sport transmitowane będą półfinałowe spotkania baraży oraz oba spotkania finałowe baraży, które zaplanowano na 26 i 29 maja.