Aktualności 6 maja 2022

Kibice kontra mistrzowski Śląsk. Klub organizuje charytatywny mecz z okazji jubileuszu

Obecnie kibice Śląska Wrocław drżą o utrzymanie ich klubu w Ekstraklasie. Jednak dokładnie dzisiaj mija 10 lat od momentu, gdy wrocławianie po raz ostatni świętowali mistrzostwo Polski. Z tej okazji klub organizuje charytatywny mecz, w którym kibice zagrają z mistrzowskim składem!

Wczoraj informowaliśmy, że Śląsk Wrocław zaprosił na sobotni mecz z Pogonią Szczecin mistrzowski skład. Piłkarze, którzy zgarnęli złoto dekadę temu pojawią się na Tarczyński Arena. Wśród nich będzie zapraszający na spotkanie Sebastian Mila. Ówczesny kapitan już dawno zakończył karierę, ale wystąpi w niedzielnym meczu z kibicami. Podobnie zresztą, jak wielu jego kolegów z boiska. Marian Kelemen, Przemysław Kaźmierczak, Rok Elsner, Dariusz Sztylka i wielu innych piłkarzy. To dzięki nim Śląsk zgarnął drugi tytuł w swojej historii.

Mimo że większość (choć nie wszyscy!) zawodników, którzy dziesięć lat temu zdobywali mistrzostwo Polski zakończyło już sportowe kariery, miłość do piłki i sentyment do Śląska pozostał w nich do dzisiaj. Najlepszym tego dowodem jest chęć rozegrania meczu z kibicami WKS-u, jaki wyraził mistrzowski zespół. Złoci medaliści nie ograniczą się do wizyty na Tarczyński Arena podczas spotkania z Pogonią, ale dzień później sami wybiegną na boisko – czytamy na stronie wrocławskiego klubu.

Kibice mogą zagrać

Dzisiaj do południa karnetowicze mogli przesyłać odpowiedzi na pytanie „Dlaczego to Ty powinieneś zagrać w meczu z mistrzami Polski?”. Jednak możliwość udziału w tym spotkaniu nie została ograniczona tylko dla karnetowiczów. Śląsk Wrocław równolegle dawał także opcje dla fanów, którzy zdecydowali się kupić bilety na sobotnie spotkanie z Pogonią Szczecin. – Tylko w piątek, 6 maja, od godz. 10 do 18, do sprzedaży trafi ograniczona liczba specjalnych voucherów. Przy jedenastu z nich szczęśliwcy znajdą bilet uprawniający do gry w niedzielnym meczu. Vouchery w cenie 75 złotych, nawiązującej do 75-lecia klubu, będzie można później wykorzystać w FanShopie #Oporowska – niezależnie od tego, czy znajdzie się w nich unikalny bilet, czy nie – informował klub.

Łącznie naprzeciw byłych mistrzów zagrają trzy jedenastki. Pierwszą stworzą partnerzy i przyjaciele klubu. Drugą posiadacze karnetów, a trzecią osoby, którym dopisze szczęście przy zakupie wspomnianych voucherów.

Szczytny cel

Dobra zabawa i możliwość rywalizacji z byłymi piłkarzami ulubionego klubu to jedno. Głównym celem jest jednak wsparcie fundacji “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Stąd cały dochód ze wspomnianych voucherów trafi do fundacji. Ponadto wejście na niedzielny mecz przy ulicy Oporowskiej będzie darmowe. Klub zachęca wszystkich przybyłych, by zaoszczędzone pieniądze przekazał na rzecz fundacji.