Aktualności 6 maja 2022

Diamentowa Liga w Polsce!

Po raz pierwszy na polską ziemię zawita Diamentowa Liga. Stadion Śląski w Chorzowie będzie gospodarzem jednego z mityngów najbardziej prestiżowego cyklu lekkoatletyki. Warto dodać, że mityng odbędzie się w ramach memoriału Kamili Skolimowskiej.

Od lat Diamentowa Liga to największy prestiż oraz największe nagrody pieniężne w każdym sezonie lekkoatletycznym. Tylko trzy imprezy – mistrzostwa Europy i świata oraz Igrzyska Olimpijskie – są wyżej w hierarchii. Teraz ten prestiżowy cykl zawita do Polski. Memoriał Kamili Skolimowskiej przejmuje bowiem organizacje od Chińczyków. World Athletics zaplanował dwa mityngi w Państwie Środka. Tam jednak ze względów epidemicznych trzeba było zawody odwołać.

Diamentowa Liga w Chorzowie odbędzie się 6 sierpnia. Pierwotnym terminem memoriału Skolimowskiej miał być początek września. Tutaj jednak polska strona nie miała pola do negocjacji, tylko przyjęła wiadomość o nominacji z radością. W ten sposób polski mityng zastąpi dwie chińskie imprezy, w Szanghaju oraz Szenzen.

Chorzów znajdzie się w niezwykle ciekawym gronie. Przypomnijmy, że w tym sezonie odbędzie się trzynaście mityngów tej serii. Początek już 13 maja w Doha. Tydzień później Birmingham, a później kolejno: Birmingam, Eugene, Rabat, Rzym, Oslo, Paryż, Szotkholm, Chorzów, Monaco, Lozanna, Bruksela. Wielki finał odbędzie się 7-8 września w Zurychu.