Aktualności 5 maja 2022

Śląsk Wrocław zaprasza mistrzowski skład z okazji 10-lecia tytułu

Już w najbliższą sobotę Śląsk Wrocław rozegra kolejne ligowe spotkanie. Ekipa z Dolnego Śląska walczy o utrzymanie, a ich rywalem będzie Pogoń Szczecin. Na ten mecz wrocławski klub zaprosił swoich piłkarzy, którzy 10 lat temu zgarnęli tytuł mistrzowski dla Śląska.

Śląsk Wrocław chce zadbać o lepsze wynik frekwencyjny. Dwa tygodnie temu na mecz wrocławian z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza przyszło ledwie 5711 widzów. Podopieczni Piotra Tworka skompromitowali się wówczas i polegli aż 0:4. To mogło budzić obawy o jeszcze gorszy wynik na trybunach na spotkaniu z Pogonią Szczecin.

Już jutro, w przededniu sobotniego meczu, minie dokładnie 10 lat odkąd Śląsk Wrocław zdobył po raz ostatni mistrzostwo Polski. 6 maja 2012 roku ekipa Oresta Lenczyka pokonała Wisłę Kraków 1:0 po golu Roka Elsnera. To był drugi tytuł dla wrocławskiego klubu w historii i przedostatnie trofeum, które włożyli do gabloty. Kilka miesięcy później wygrali jeszcze Superpuchar Polski. W związku z tym cała ekipa z tamtego składu znajdzie się na trybunach Tarczyński Areny. Na mecz zapraszał m.in. kapitan Sebastian Mila.

Warto dodać, że do Wrocławia wybiera się liczna grupa kibiców ze Szczecina. Dwa pociągi specjalne, a także mnóstwo prywatnych samochodów. Krótko mówiąc sektor gości będzie zapewne najliczniej wypełnionym sektorem podczas sobotniego meczu.