Aktualności 4 maja 2022

Marek Śledź zostanie nowym dyrektorem Akademii Legii

To nie jest transfer z pierwszych stron gazet. Nie ma jednak wątpliwości, że Legia Warszawa dokonuje ogromnego wzmocnienia swojej akademii. Lada moment Marek Śledź ma zostać nowym dyrektorem klubowej akademii.

Jak informuje portal Legia.net wszystko już gotowe na strategiczną zmianę w akademii warszawskiego klubu. Według tych doniesień Marek Śledź dokończy sezon w Rakowie Częstochowa, a od nowych rozgrywek będzie już pracował w LTC w Książenicach.

Legia Warszawa przeżywa nadal okres zmian. Zimą Radosława Kucharskiego na stanowisku dyrektora sportowego zmienił Jacek Zieliński. Ponadto lada moment poznamy nazwisko nowego trenera. Nieoficjalnie będzie nim Kosta Runjaić. Teraz czas na zmiany w pionie akademii. Już od jakiegoś czasu wiadomo, że z klubem żegna się Richarda Grootscholten, czyli dotychczasowy dyrektor akademii. Wiele mówiło się, że jego następcą zostanie Jacek Magiera, jednak to już nieaktualne.

Marek Śledź wróci zatem do Warszawy, skąd wyruszył w swoją trenersko-dyrektorską drogę. Pracował m.in. w klubie SEMP Ursynów, ale to praca w Lechu Poznań oraz sukcesy z tamtejszą akademią dały mu największego rozgłosu. Od pięciu lat przewodzi akademii Rakowa Częstochowa. Tam powoli widać pierwsze efekty jego pracy. Kłopotem jednak od zawsze była infrastruktura i jej ograniczenia. Nie jest tajemnica także fakt, że nie po drodze mu było z Markiem Papszunem w kwestiach wprowadzania młodzieży do pierwszego zespołu.