Aktualności 25 kwietnia 2022

Nowy ranking WTA. Gigantyczna przewaga Igi Świątek!

Iga Świątek idzie jak burza. Nasza najlepsza tenisistka wygrała kolejny turniej, tym razem w Stuttgarcie, pokonując w finale Sabalenkę 6:2, 6:2. Tym samym Polka może pochwalić się serią dwudziestu trzech zwycięstw z rzędu. Nic dziwnego, że Iga Świątek zachowała pierwsze miejsce w rankingu WTA. Co więcej, powiększyła przewagę nad resztą stawki.

Imponująca forma

Z wielkim podziwem możemy spoglądać na aktualną formę Igi Świątek. Nasza najlepsza tenisistka wygrała cztery turnieje z rzędu, a także zanotowała dwie wygrane w Billie Jean King Cup. Polka ma aktualnie serię dwudziestu trzech zwycięstw z rzędu. W ostatni weekend Iga Świątek cieszyła się ze zwycięstwa w Stuttgarcie po pokonaniu Aryny Sabalenki 6:2, 6:2.

Polka pozostaje liderką rankingu

Nic więc dziwnego, że w nowym rankingu WTA nasza zawodniczka cały czas jest na pierwszym miejscu z dorobkiem 7181 punktów. Przewaga nad nową wiceliderką rankingu, Paulą Badosą wynosi obecnie 2136 punktów. Z kolei w rankingu WTA Race, który bierze pod uwagę wyniki tylko z obecnego sezonu, Iga Świątek ma przewagę 2683 punktów nad drugą Badosą.