Aktualności 23 kwietnia 2022

Barcelona z kolejnym rekordem świata na meczu kobiet

Nie minął miesiąc od ustanowienia przez kibiców Barcelony rekordu świata we frekwencji podczas meczu sekcji kobiet, a już jest kolejny. Wczoraj Blaugrana pokonała Wolfsburg w półfinale Ligi Mistrzyń 5:1 przy obecności ponad 90 tysięcy kibiców!

Mecz Barcelona – Wolfsburg oglądało dokładnie 91648 kibiców. To nowy rekord świata! Kilka tygodni temu spotkanie z Realem Madryt w ramach 1/4 finału Ligi Mistrzyń obejrzało dokładnie… 95 fanów mniej. Teraz udało się poprawić już imponujący wynik. W tym sezonie wydaje się, że już okazji na poprawę frekwencyjnych rekordów nie będzie. To był bowiem ostatni domowy mecz dla Barcelony w ramach europejskich rozgrywek.

Barcelona pokonała Wolfsburg w pierwszym meczu 1/2 finału Ligi Mistrzyń 5:1. Teraz przed tymi ekipami rewanż w Niemczech. Wszystko wskazuje na to, że Hiszpanki awansują do wielkiego finału. Ich rywalem będzie ktoś z francuskiego duetu. Już jutro do rywalizacji w pierwszym półfinale przystępują Olympique Lyon oraz PSG. Wielki finał odbędzie się 21 maja na Juventus Stadium w Turynie.