Aktualności 22 kwietnia 2022

Eurosport odkrył karty przed sezonem GP żużla

Już w przyszłą sobotę ruszy żużlowy cykl Grand Prix. Od nowego sezonu odbędzie się w kompletnie nowej odsłonie. Po wielu latach zmagania o tytuł indywidualnego mistrza świata znikają z anteny Canal+. Eurosport przejął dowodzenie nad cyklem oraz transmisje.

Zgodnie z plotkami, stacja potwierdziła rozkład transmisji. Eurosport wszystkie rundy pokaże w aplikacji Player.pl. Żeby mieć dostęp do całego systemu trzeba wykupić pakiet Eurosport Extra. Jego koszt to 15 złotych. Będzie jednak furtka dla polskich rund, o której już pisaliśmy. Turnieje w Warszawie, Wrocławiu i Toruniu trafią do otwartej telewizji. Te zobaczymy na antenie kanału TTV.

Znamy także obsadę personalną transmisji. Komentatorami będą Michał Korościel i Rafał Lewicki. Pierwszego kibice znają z meczów Ekstraligi w Eleven Sports. Drugi jest menadżerem Artioma Łaguty. Rosjanina z wiadomych względów w tym sezonie nie zobaczymy na torach. Studio poprowadzi kolejny z dziennikarzy Eleven – Marcin Kuźbicki. Ciekawie zapowiada się zestaw ekspertów, gdyż nimi będą aktywni zawodnicy. Piotr Protasiewicz z Falubazu i Grzegorz Walasek z Ostrovii zapewnią fachowe analizy. W parku maszyn reporterem będzie Sebastian Szczęsny.

To jednak nie wszystko, bowiem pakiet Eurosport Extra zapewni kibicom możliwość oglądania zmagań cykli SGP2 i SGP3, a zatem młodzieżowych mistrzostw świata. Ponadto trafi tam Speedway of Nations, a więc mistrzostwa świata par, które zastąpiły cykl Speedway World Cup – drużynowych mistrzostw świata.

Pierwszy turniej cyklu Grand Prix już za tydzień. Inauguracja 30 kwietnia na torze w chorwackim Gorican. W tym roku czterech Polaków powalczy o tytuł. Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek i Paweł Przedpełski.