Aktualności 28 marca 2022

Żużel: Polskie rundy Grand Prix na żywo w TTV

Po wielu latach w Canal+, cykl Grand Prix zmienił swoje "miejsce" w telewizji na polskim rynku. Od sezonu 2022 zmagania najlepszych żużlowców świata będzie można oglądać na antenach grupy Discovery. Amerykanie poinformowali już, jak będą pokazywać nadchodzące rozgrywki.

30 kwietnia w chorwackim Gorican rozpocznie się cykl Grand Prix 2022. Na ten moment zaplanowanych jest jedenaście rund, mimo że pierwotnie organizatorzy chcieli prowadzić o jedną więcej. Chodzi o zawody w rosyjskim Togliatii, które błyskawicznie przedstawiciele cyklu odwołali po agresji Rosji na Ukrainę. Nie wiadomo czy ta runda odbędzie się w innej lokalizacji, czy pozostanie jedenaście miast, które przyjmą u siebie zawodników.

Trzy z nich obejrzymy w Polsce. 14 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie, 27 sierpnia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu oraz 1 października na toruńskiej Motoarenie. Wspomniane rundy będzie można obejrzeć bez dodatkowych opłat na antenie telewizji TTV. Pozostałe będą dostępne tylko za pośrednictwem platformy Player.pl. Dostęp do niej będzie kosztował 15 złotych miesięcznie.

Warto dodać, że tego sezonu grupa Discovery będzie nie tylko transmitować, ale przede wszystkim została nowym organizatorem cyklu Grand Prix, a także przejęła od firmy BSI organizacje zawodów Speedway of Nations. Od 2022 roku odbędą się także zawody o nazwie Grand Prix2 oraz Grand Prix3, czyli mistrzostwa świata juniorów. “Dwójka” to dotychczasowe IMŚJ, gdzie górną granicą wieku będzie 21 lat. Trójka to z kolei mistrzostwa U16. Warto dodać, że wspomniane zawody juniorów odbędą się, w zmniejszonej formie, przed głównymi rundami mistrzostw świata. Najmłodsi pojadą raz – tuż przed wrocławską rundą. 21-latków – i młodszych – czeka rywalizacja w Pradze, Cardiff i Toruniu.