Aktualności 17 marca 2022

Real Madryt w czarnych koszulkach na El Clasico!

Wydawało się, że są świętości, których nie można zmienić. Tak jest z białą koszulką Realu Madryt. Królewscy tymczasem na domowe El Clasico wyjdą na... czarno. To efekt specjalnych trykotów przygotowanych na 120-lecie klubu.

Kilkanaście dni temu Real Madryt obchodził swoje 120. urodziny powstania. Czas na uczczenie tego specjalnymi koszulkami będzie zatem idealny. Tyle że chodzi o dość kontrowersyjny pomysł. Czarne koszulki na El Clasico? Dla wielu to świętokradztwo. W końcu Real Madryt od zawsze kojarzy się z białym kolorem.

W tym wypadku chodzi o współpracę Adidasa z Y-3, czyli firmą japońskiego projektanta Yamamoto. To właśnie logo Y-3 pojawi się w miejscu, gdzie zawsze widnieje logo niemieckiego producenta strojów sportowych. Pozostałe komponenty, a zatem klubowy herb i logo głównego sponsora koszulkowego – Emirates – pozostają na swoich miejscach. Jutro fani stołecznego klubu będą mieli okazje kupić nowy strój w oficjalnych sklepach. Póki co nie jest znana cena, ale zważywszy na fakt specjalnej kolekcji, ta może być wysoka.

Co ciekawe Barcelona również nie zagra w swoich tradycyjnych barwach. Goście wystąpią w żółtych strojach z czerwonymi paskami. To kolorystyczne nawiązanie do senyery, flagi Katalonii. Blaugrana już występowała w tym sezonie w tych trykotach podczas meczów wyjazdowych.