Aktualności 4 marca 2022

Ponad 73 tysiące kibiców obejrzy pierwszy domowy mecz Charlotte FC w MLS

Przed tygodniem falstart w debiucie MLS. Charlotte FC rozpoczęło od 0:3 z DC United, ale to nie zraziło fanów futbolu w tym mieście. Już dzisiaj wiadomo, że klub sprzedał 73,5 tysiąca biletów na mecz z LA Galaxy! To jednak nie koniec, bowiem nadal można nabyć wejściówki.

Bank of America Stadium to domowy obiekt nie tylko dla Charlotte FC, ale także klubu NFL – Carolina Panthers. To właśnie na nim nowy zespół w lidze MLS będzie rozgrywać mecze w rozpoczętym sezonie 2022. Jeden z największych amerykańskich obiektów może pomieścić ponad 74 tysiące widzów, a jak powiedział prezes klubu Nick Kelly, cel się nie zmienia i nadal klub będzie chcieć przebić dobić do wspomnianej liczby. Dodał, że w dniu meczu pozostałe wejściówki trafią do stacjonarnej sprzedaży.

Kelly w rozmowie z Charlotte Observer przyznał także, że klub sprzedał już ponad 20 tysięcy karnetów na cały sezon. Celem jest osiągnięcie średniej na poziomie 30 tysięcy widzów w każdym spotkaniu. Zakładając taki debiut oraz sprzedaż abonamentów, wydaje się, że to nie powinno stanowić kłopotu dla nowicjuszy w MLS.

Przypomnijmy, że zawodnikami Charlotte FC jest dwóch Polaków. W zimowym okienku transferowym trafili tam Karol Świderski oraz Jan Sobociński. Pierwszy przyszedł z greckiego PAOK-u, drugi dotychczas był piłkarzem ŁKS-u.