Aktualności 3 marca 2022

Śląsk Wrocław przekazał ponad 27 tysięcy złotych na pomoc Ukrainie

Zgodnie z zapowiedziami Śląsk Wrocław razem z kibicami włączyli się w aktywną pomoc Ukrainie. Jeszcze przed niedzielnymi derbami Dolnego Śląska klub ogłosił akcje, w której przekaże potrzebującym 19,47% dochodu z biletów za spotkanie z Zagłębiem Lubin. Dzisiaj wrocławianie "rozliczyli się" za mecz.

Wojna tocząca się na Ukrainie sprawia, że mieszkańcy tego kraju oraz uchodźcy potrzebują silnego wsparcia z innych państw. Wrocław mocno włącza się do pomocy, wspierając m.in. Lwów i jego mieszkańców. Z tych terenów wywodzi się wielu mieszkańców Dolnego Śląska i jego stolicy. W duchu solidarności z Ukrainą akcję pomocową – pod patronatem Prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka i Metropolity Wrocławskiego – Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego – zorganizowała Fundacja Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. św. Jadwigi – czytamy na stronie klubu.

Śląsk Wrocław ogłosił, że przekaże dokładnie 27063 złotych. Tyle bowiem wynosi niemal 1/5 kwota wpływu z wejściówek na niedzielny mecz. To nie jedyna inicjatywa WKS-u. Nadal można zanosić także dary dla uchodźców, a także wszystkich pozostających aa Ukrainie. Te składać można m.in. na stadionie przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu.