Aktualności 26 lutego 2022

Schalke usuwa Gazprom z koszulek. Borussia Dortmund oferuje pomoc lokalnemu rywalowi

Reperkusje ataku Rosji na Ukrainę cały czas trwają. W niemieckim sporcie głównym tematem jest kwestia Gazpromu. Rosyjski koncern gazowy nadal jest sponsorem Schalke, ale coraz bliżej końca współpracy z klubem z Zagłębia Ruhry.

Od wielu lat Schalke 04 Gelsenkirchen miał na swoich koszulkach logo Gazpromu. To się jednak zmieniło chwilę po ataku Rosjan. Niemiecki klub ogłosił zmianę. Od teraz na przodzie koszulek niemieckiego klubu widnieje napis z nazwą “Schalke 04”. To oczywiście może kosztować. Kontrakt wart ponad 10 milionów euro to zdecydowanie najwyższa umowa sponsorska w 2. Bundeslidze. Wiele wskazuje na to, że lada moment może nastąpić koniec współpracy na linii Schalke – Gazprom.

Jeśli do tego dojdzie, może to oznaczać prawdopodobne kolejne kłopoty finansowe Schalke. Klub ma spore długi, a teraz zerwanie umowy mogłoby być problematyczne. Z ciekawą ofertą wyszedł szef Borussii Dortmund Hans-Joachim Watzke. Największy rywale Schalke zobowiązał się do pomocy finansowej. To bezprecedensowy ruch, skoro mówimy o klubach, których kibice pałają do siebie gromną nienawiścią.