Aktualności 4 lutego 2022

Natalia Maliszewska z kolejnym pozytywnym testem na koronawirusa. Sobotni występ wykluczony

Dopiero dziś tj. piątek odbędzie się uroczysta ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich, a już teraz z Pekinu dotarła do nas bardzo przykra wiadomość. Natalia Maliszewska przeszła kolejny test na koronawirusa. Niestety, okazał się on pozytywny. Oznacza to, że Polka nie wystąpi w rywalizacji na 500 metrów.

Nadzieja na medal

Z dużym dystansem podchodziliśmy do dyskusji w sprawie medali Polaków na igrzyskach olimpijskich. Największe nadzieje pokładaliśmy w występie Natalii Maliszewskiej, która wygrała zawody Pucharu Świata właśnie na olimpijskim torze w Pekinie. Polka przyleciała do Chin i otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Tym samym musiała trafić do izolacji.

Szanse na występ Polki wzrosły, gdy w środę wynik Natalii okazał się negatywny. Procedury mówią jednak jasno, że potrzebną są dwa negatywne testy, by wyjść z izolacji.

Natalia Maliszewska ponownie z pozytywnym testem

W czwartkowy wieczór Natalia Maliszewska przeszła kolejny test. Niestety, okazał się on pozytywny co jednocześnie oznacza, iż Polka nie wystąpi w sobotnim kwalifikacjach na 500 m. Tę informację potwierdził już PKOl.

fot. PKOl