Aktualności 19 stycznia 2022

Katar rusza ze sprzedażą biletów na mistrzostwa świata. Znaczna część trafi do specjalnej grupy

Powoli zbliżamy się do rozpoczęcia mistrzostw świata w Katarze. Wielka piłkarska impreza odbędzie się w nietypowym terminie, gdyż wystartuje 21 listopada i zakończy się 18 grudnia 2022 roku. Katar przygotował pierwsze bilety na ten turniej. Organizatorzy zdecydowali się odpowiedzieć na krytykę, udostępniając część biletów w wyjątkowo niskiej cenie. O zdobycie ogólnych wejściówek nie będzie łatwo, gdyż znaczna część ponownie trafi do specjalnej grupy.

Bilet za 8 funtów

Organizacja mistrzostw świata w Katarze wzbudza wielkie kontrowersje. Praktycznie w każdym aspekcie. Jeden z nich dotyczył sprzedaży biletów dla mieszkańców Kataru. Pojawiały się zarzuty, że pracownicy migrujący, którzy stanowią większość 2,7 miliona mieszkańców Kataru nie będą mogli wziąć udziału w meczach mistrzostw świata.

Katar postanowił przeciwdziałać krytyce, udostępniając w specjalnej pierwszej puli biletów wejściówki za 8 funtów, które mogą kupić tylko osoby zamieszkałe w Katarze. Co ciekawe, są to najtańsze bilety na mistrzostwa świata od 1986 roku.

Wielka walka o wejściówki?

Jak twierdzi “The Times”, zaledwie 33% biletów może trafić do ogólnej sprzedaży. Wpływ na taki obrót spraw ma zarezerwowanie 33% biletów dla delegatów FIFA, zaproszonych gości, sponsorów i mediów.