Aktualności 19 stycznia 2022

PZPS potwierdza – Polska gospodarzem EuroVolley U-22

We wtorek Polski Związek Piłki Siatkowej potwierdził, że Polska została oficjalnym gospodarzem Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn do lat 22. Impreza odbędzie się w lipcu.

Oficjalne potwierdzenie informacji

O tym, że Polska będzie gospodarzem EuroVolley U-22 mężczyzn informowaliśmy już na początku roku. Imprezę do lat 21 u kobiet zorganizują z kolei Włosi. Teraz obie te wiadomości oficjalnie potwierdził Polski Związek Piłki Siatkowej, który we wtorek wydał specjalny komunikat.

– Tego lata Włochy oraz Polska będą pełnić rolę gospodarzy pierwszych edycji turniejów #EuroVolleyU-21 kobiet i #EuroVolleyU-22 mężczyzn. Dwa słynące z siatkówki kraje dadzą tym samym możliwość wschodzącym talentom Europejskiej siatkówki na zaprezentowanie i wyniesienie na jeszcze wyższy poziom swoich możliwości w walce o tytuł mistrzów Europy w tych kategoriach wiekowych – czytamy na oficjalnej stronie związku.

EuroVolley U-22 w lipcu

Do końca maja bieżącego roku wyłoni się wąskie grono ośmiu drużyn, które wezmą udział w turnieju finałowym. Ten odbędzie się w dniach 8 – 17 lipca. Na razie nie znamy jeszcze miast gospodarzy, w których odbędą się mistrzostwa.