Aktualności 13 stycznia 2022

Nowi trenerzy siatkarskich reprezentacji. Prezentacja pozostawiła wiele do życzenia

W środowe popołudnie poznaliśmy nazwiska nowych trenerów siatkarskich reprezentacji. Męską kadrę poprowadzi Nikola Grbić, natomiast żeńską Stefano Lavarini. O ile do wyboru tych nazwisk nie można raczej się przyczepić, gdyż obaj osiągali sukcesy w swoich fachu, to prezentacja trenerów pozostawia wiele do życzenia. Nie dość, że na konferencji zabrakło nowych selekcjonerów, to dziennikarze nie mogli nawet zadać im pytań za pośrednictwem jakiegokolwiek komunikatora. 

Wielkie zmiany w polskiej siatkówce

Śmiało można mówić o przełomowych zmianach w polskiej siatkówce. Z żeńską kadrą po wielu latach pożegnał się Jacek Nawrocki. Męską reprezentację przestał prowadzić Vital Heynen, który z kolei pracował z naszymi siatkarzami od 2018 roku. W środowe popołudnie poznaliśmy w końcu nowych trenerów.

Konferencja z pewnymi niedociągnięciami

Na specjalnej konferencji prasowej, która miała miejsce w Gliwicach, Sebastian Świderski – prezes PZPS podał nazwiska nowych trenerów reprezentacji. Żeńską kadrę poprowadzi Włoch Stefano Lavarini, natomiast męską Serb Nikola Grbić.

Wybory ocenimy w momencie, gdy obaj będą mieli za sobą pewien okres pracy. Można natomiast pochylić się nad samą prezentacją trenerów. Zarówno Stefano Lavarini, jak i Nikola Grbić nie pojawili się na konferencji prasowej. Po części można to oczywiście zrozumieć. Pandemia nie sprzyja podróżom. W szczególności, że wybory nowych trenerów ważyły się do ostatniej chwili. Dodatkowo nie zapominajmy, że obaj pracują w klubach.

Nic raczej nie stało na przeszkodzie, by połączyć się z nowymi trenerami za pośrednictwem odpowiedniej platformy. Dziennikarze mogliby zadać pierwsze pytania. Tymczasem w momencie, gdy poruszono kwestię oficjalnej prezentacji, padły dość wymijające odpowiedzi prezesa. Na ten moment nie wiadomo, kiedy odbędzie się spotkanie nowych trenerów z mediami.