Aktualności 8 stycznia 2022

Robert Lewandowski polskim sportowcem roku!

autor: Mateusz Mazur

To by dobry rok dla polskiego sportu. W 2021 roku odbyły się opóźnione ze względu na pandemię Igrzyska Olimpijskie w Tokio, gdzie wielu naszych reprezentantów pokazało się ze znakomitej strony. W finałowej dziesiątce plebiscytu Przeglądu Sportowego i telewizji Polsat na najlepszego polskiego sportowca minionego roku aż osiem nominacji powędrowało w ręce olimpijczyków. Zgodnie z przewidywaniami, nagroda dla najlepszego sportowca 2021 roku trafiła jednak w ręce Roberta Lewandowskiego. 

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym polskim sportowcem 2021 roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego i telewizji Polsat. Bezpośrednio za plecami napastnika Bayernu Monachium uplasowali się Anita Włodarczyk i Bartosz Zmarzlik.

Matusiński trenerem roku

Zanim poznaliśmy dziesięciu najlepszych polskich sportowców 2021 roku, kapituła wręczyła między innymi nagrodę dla trenera roku, która powędrowała w ręce Aleksandra Matusińskiego – trenera sztafety 4x400m, która sięgnęła w Tokio po wicemistrzostwo olimpijskie. Statuetkę dla drużyny roku otrzymała Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w ubiegłym roku zwyciężyła w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów.

W kategorii “sport bez barier” kapituła zdecydowała się wyróżnić złotą i srebrną medalistkę ostatniej paraolimpiady – Różę Kozakowskiej. Superczempionem dla osoby, która zakończyła już swoją przygodę ze sportem otrzymał natomiast dyskobol Piotr Małachowski. Nagroda w kategorii “od zawsze ze sportem” powędrowała natomiast w ręce Totalizatora Sportowego.

Dziesięciu najlepszych

  1. Robert Lewandowski (piłka nożna)
  2. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
  3. Bartosz Zmarzlik (żużel)
  4. Dawid Tomala (lekkoatletyka)
  5. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
  6. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)
  7. Kajetan Duszyński, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Karol Zalewski, Dariusz Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik (lekkoatletyka)
  8. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann, Maria Sajdak (wioślarstwo)
  9. Karolina Naja i Anna Puławska (kajakarstwo)
  10. Tadeusz Michalik (zapasy)