Aktualności 5 stycznia 2022

Southampton FC ma nowego właściciela!

Kolejna zmiana właścicielska w Premier League. Tym razem dotyczy ona zespołu, w którym na co dzień gra Jan Bednarek. Większość udziałów ekipy Southampton wykupiła firma Sport Republic, której właścicielem jest Dragan Solak - szef United Group.

Kolejna zmiana

Co łączy Newcastle, West Ham oraz Southampton. We wszystkich trzech klubach na przestrzeni ostatnich miesięcy nastąpiły istotne zmianie w strukturach właścicielskich. Najnowsza dotyczy ekipy “Świętych”. Klub z Premier League poinformował bowiem, iż część udziałów przejęła firma Sport Republic, której głównym właścicielem jest Dragan Solak.

W takich słowach o istotnej zmianie wypowiedział się Martin Semmens, CEO Southampton – W ciągu ostatnich dwóch lat razem z naszymi udziałowcami szukaliśmy odpowiedniego partnera, który poprowadzi klub do przodu. Dziś znaleźliśmy idealne rozwiązanie dla naszej drużyny. Sport Republic to doświadczeni inwestorzy.

Jak informowały angielskie media, Sport Republic zakupiło 80% udziałów od Gao Jishenga za kwotę 100 milionów funtów.

Czym jest Sport Republic?

Sport Republic to londyńska firma inwestycyjna działająca w branży sportowej i rozrywkowej. Za jej załóżenie odpowiadają Henrik Kraft oraz Rasmus Ankersen, natomiast głównym inwestorem jest Dragan Solak.