Aktualności 4 stycznia 2022

Wojciech Pertkiewicz prezesem Jagiellonii Białystok

Początek roku to istotne zmiany w Jagiellonii Białystok. Kilka dni temu klub poinformował o nowym szkoleniowcu, Piotrze Nowaku, a teraz oficjalnie potwierdzono zmianę prezesa. Od 1. lutego tę funkcję będzie pełnić Wojciech Pertkiewicz.

Wojciech Pertkiewicz nowym prezesem

O zmianie prezesa w Jagiellonii mówiło się od kilkunastu dni. Dzisiaj klub oficjalnie potwierdził te spekulacje informując, że nowym prezesem będzie Wojciech Pertkiewicz. 45-latek w latach 2012 – 2019 pełnił tę funkcję w Arce Gdynia, a później znajdował się także w Radzie Nadzorczej tego klubu. – To dla mnie duży zaszczyt. Wspólnie z Radą Nadzorczą nakreśliliśmy kierunek zmian, w którym powinien podążać klub – powiedział Pertkiewicz cytowany przez oficjalną stronę Jagi.

Pozostałe zmiany, Agnieszka Syczewska wiceprezesem

Przyjście Wojciecha Pertkiewicza wcale nie oznacza odejścia z klubu Agnieszki Syczewskiej, która objęła tę funkcję pół roku temu po Cezarym Kuleszy. Syczewskiej powierzono teraz funkcję wiceprezes oraz dyrektor zarządzającej. Do zmiany doszło natomiast w strukturach marketingu Jagiellonii. Z klubem pożegnał się Patryk Biryło, a zastąpi go Adrian Molski-Strzałkowski.