Aktualności 28 grudnia 2021

Współtwórca Łączy Nas Piłka odchodzi z PZPN

autor: Mateusz Mazur

Zmian w PZPN ciąg dalszy. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że wraz z końcem grudnia wygasa umowa z Filipem Adamusem – współtwórcą Youtube’owego kanału Łączy Nas Piłka. 

Jest to kolejna roszada w dziale komunikacji i mediów PZPN, odkąd na stanowisko prezesa związku wybrany został Cezary Kulesza. Filip Adamus pracował w Polskim Związku Piłki Nożnej od października 2015 roku. W tym czasie odpowiedzialny był między innymi za projekt Łączy Nas Piłka w serwisie YouTube. Adamus jest też współtwórcą serialu dokumentalnego “Niekochani”, który przedstawił kulisy funkcjonowania reprezentacji Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka.

Kulisy kadry

Od 2018 roku Filip Adamus odpowiadał za funkcjonowanie projektu Łączy Nas Piłka. Koordynował pracę zespołu przygotowującego materiały wideo na kanał YouTube oraz sprawował pieczę nad treściami, które ukazywały się w mediach społecznościowych. Wcześniej Adamus współpracował ze stadionem PGE Narodowy w Warszawie i uczestniczył między innymi w organizacji finału Ligi Europy. Zaczynał jako dziennikarz redakcji sportowych Canal+ i nSport+.

Filip Adamus to nie jedyny członek działu komunikacji i marketingu, który w ostatnim czasie zakończył współpracę ze związkiem. Wcześniej z PZPN rozstali się także Janusz Basałaj, Maciej Sawicki, czy Agnieszka Prachniak.