Aktualności 22 grudnia 2021

Polonia Bytom będzie miała nowy stadion

Ostatni czas nie był łatwy dla jednego z najstarszych śląskich klubów. Polonia Bytom albo grała na stadionie Szombierek, albo przy pustych trybunach w domu. Teraz jednak idą lepsze dni dla niebiesko-czerwonych. Jak informuje śląski Sport już niedługo trzecioligowiec doczeka się nowego obiektu.

To nie będzie wielki stadion. – Od dnia podpisania umowy, firma Tamex miała 21 miesięcy na zrealizowanie inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już za rok i kwartał w Bytomiu stanie kameralny obiekt ze sztuczną nawierzchnią najnowszej generacji, trybunami o pojemności 2200 miejsc (250 zadaszonych, 196 w sektorze gości), oświetleniem – czytamy w tekście Sportu.

Umowa z głównym wykonawcą miasto podpisało w czerwcu. To oznacza, że najpóźniej wiosną 2023 roku Polonia Bytom powinna mieć nowy dom. Według szacunków całość inwestycji będzie kosztować 30 milionów złotych.

Według informacji portalu obiekt będzie spełniał wymogi II ligi, a także będzie możliwość dostosowania go do wymogów pierwszoligowych. To oczywiście z myślą o potencjalnych awansach klubu. Polonia Bytom po rundzie jesiennej zajmuje trzecie miejsce w trzeciej grupie III-ligowych rozgrywek. Do prowadzącego LKS-u Goczałkowice tracą zaledwie pięć punktów. Rundę zakończyli serią dziewięciu meczów bez porażki i bilansem 7-2-0!