Aktualności 14 grudnia 2021

Polski Związek Przeciągania Liny wydał ponad 200 tys. licencji!

Jeszcze niecałe dwa lata temu raczej niewiele osób interesowało się Polskim Związkiem Przeciągania Liny. W związku z sytuacją, jaka miała miejsce w naszym kraju, PZPL stał się bardzo popularnym związkiem. Jak się okazuje, mowa o największym polskim związku sportowym w kategorii osób dorosłych. PZPL wydał w 2021 roku ponad 200 tys. licencji.

Furtka do ćwiczeń

Lockdown, który opanował cały kraj, dotyczył również siłowni, klubów fitness czy basenów. Z biegiem czasu, furtką do korzystania z tych obiektów okazała się licencja związku sportowego. Popularny stał się Związek Przeciągania Liny, który bez większych problemów wydawał licencję.

Najpopularniejszy związek w Polsce

Jak się okazuje, Polski Związek Przeciągania Liny cieszył się ogromną popularnością. Na oficjalnej stronie związku możemy przeczytać, iż w 2021 roku wydano 223.346 licencji, efektem czego możemy mówić o największym związku sportowym w naszym kraju w kategorii osób dorosłych.

To oczywiście rekord PZPL i ponad dwustukrotny wzrost w porównaniu do roku 2020. Dodatkowo znacząco wzrosła liczba licencji klubowych. Według danych PZPL za 2021r. obecnie aż 546 klubów jest członkami PZPL.

fot. pzpl.pl