Aktualności 14 grudnia 2021

Pluszowe misie znów zagościły na stadionie Realu Betis

autor: Marek Cebula
Zielono-biała część Sewilli po raz kolejny stanęła na wysokości zadania. Podczas niedzielnego meczu Realu Betis z Realem Sociedad na murawę stadionu Benito Villamarin poleciało ponad 19tys. zabawek. Maskotki jak zwykle posłużą jako prezenty na święta dla dzieci najbardziej potrzebujących.

Akcja rodem z hokeja

Inicjatywa Teddy Bear Toss narodziła się w 1993 roku w Stanach Zjednoczonych w hokejowym klubie Kamloops Blazers i szybko zyskała na popularności na całym świecie. Pluszowe misie zwykle trafiają do dzieci z rodzin potrzebujących, do szpitali, czy domów dziecka. W Polsce akcja także zyskała na popularności. W Polskiej Hokej Lidze od kilku sezonów maskotki regularnie trafiają na tafle lodowisk, m.in. Comarch Cracovii czy GKS-u Tychy.

Rekord pobity

Teddy Bear Toss na stadionach piłkarskich to rzadkość, jednak nie w klubie z Sewilli. Niedzielna odsłona inicjatywy była już trzecią w historii Betisu. Jak podaje klubowa fundacja, ostatnia akcja przyniosła rekord zebranych pluszaków. Za pierwszym razem kibice zielono-białych przynieśli na stadion 16tys. maskotek, a za drugim 17,5tys. W niedzielę fani Betisu przeszli jednak samych siebie, rzucając na murawę ponad 19tys. zabawek!

Podwójne zwycięstwo

Real Betis w miniony weekend wygrał podwójnie. Na boisku pokonał swojego rywala aż 4:0, ale w tym samym czasie odniósł jeszcze inne zwycięstwo, bardziej okazałe. Dzięki akcji Teddy Bear Toss po raz kolejny przed świętami na twarzach tysięcy potrzebujących dzieciaków przynajmniej na chwilę zagości uśmiech, a radość najmłodszych jest nieoceniona.