Aktualności 9 grudnia 2021

Turniej Czterech Skoczni całkowicie bez kibiców?

29 grudnia 2021 roku rozpocznie się konkurs w Oberstdorfie otwierający Turniej Czterech Skoczni. Już teraz wiadomo, że niemiecka część odbędzie się bez kibiców. Co z austriackimi zawodami? Czy tam również skoczkowie będą rywalizować bez sympatyków zgromadzonych wokół skoczni?

Powtórka

Przypomnijmy, iż z powodu koronawirusa zmagania skoczków w Turnieju Czterech Skoczni 2020 odbyły się bez udziału publiczności. Rywalizację wygrał Kamil Stoch, który wyprzedził Karla Geigera oraz Dawida Kubackiego. Kilka dni temu organizatorzy poinformowali, iż zawody w Oberstdorfie oraz GA-PA odbędą się bez kibiców.

Co z austriacką częścią?

Nadal nie ma oficjalnego komunikatu w kontekście zmagań w Innsbrucku oraz Bischofshofen. Pierwszy austriacki konkurs odbędzie się 4 stycznia 2022 roku. Dwa dni później skoczkowie będą rywalizować na obiekcie im. Paula Ausserleitnera. Wiele wskazuje na to, iż austriacka część również odbędzie się bez kibiców. Co prawda rząd tego kraju zapowiedział, iż zakończy ogólny lockdown, ale cały czas będą obowiązywać ograniczenia dla osób niezaszczepionych.