Aktualności 9 grudnia 2021

Widzew Łódź z oficjalną klubową whisky

autor: Marek Cebula
Współpraca klubów sportowych z browarami i produkcja własnych marek piwa to w Polsce już standard. Widzew Łódź idzie jednak o krok dalej. Klub poinformował o wprowadzeniu na rynek oficjalnego whisky.

Widzewska whisky typu American Oak Cask będzie nosić nazwę The Red One. Producentem wysokoprocentowego alkoholu jest Grupa AWW Sp.k.

Kiedy i gdzie będzie można kupić trunek?

Klubowy trunek trafi do oficjalnego sklepu Widzewa w piątek 10 grudnia. Do sprzedaży przeznaczona zostanie limitowana liczba 1910 butelek, nawiązująca do roku powstania klubu. Kibice będą mogli zaopatrzyć się w produkt w dwóch wariantach: pojedyncza butelka (cena 99zł) lub zestaw ze szklankami w dedykowanym opakowaniu (cena 169zł – zestaw dodatkowo limitowany do 100 sztuk).

Co ważne Whisky trafi zarówno do sklepu internetowego, jak i stacjonarnego, lecz odbiór trunku będzie możliwy jedynie w stacjonarnej siedzibie na stadionie przy al. Piłsudskiego 138.

Jaka to będzie whisky?

Jak czytamy na oficjalnej stronie łódzkiego klubu mowa o The Red One Whisky American Oan Cask: – Trunek ma aromat owoców i wanilii z nutami mlecznej czekolady, siana, polnych kwiatów z zapachem jabłek i gruszek. W ustach wyczuwalny jest karmel, czekolada, wanilia, prażona ziarna oraz jabłka i gruszki. Finisz lekki, owocowy, delikatnie pieprzny. Smak zrównoważony. 

Już teraz sądząc po zainteresowaniu kibiców na portalach społecznościowych można wnioskować, że Widzew zdecydował się na bardzo dobry ruch. Trudno spodziewać się, by cały nakład nie rozszedł się tak szybko, jak karnety na mecze Widzewa. Czas pokaże czy inne kluby z dużą bazą kibicowską zdecydują się na podobne działania.