Aktualności 8 grudnia 2021

PGE Ekstraliga zaprezentowała terminarz na sezon 2022. Będą hity na inauguracje!

Budowanie napięcia, odkrywanie kolejnych informacji. W ten sposób wyglądał wczorajszy dzień w wykonaniu władz żużlowej elity. PGE Ekstraliga dozowała napięcie do późnego wieczora. Dopiero po 21. poznaliśmy terminarz na sezon 2022. W pierwszej kolejce nie zabraknie hitów!

Żużlowa centrala chciała zrobić show i trochę jej się udało. Jednak pierwsza zagadka mocno zirytowała kibiców w mediach społecznościowych. Gospodarzem jednego z meczów 1. rundy sezonu 2022 będzie… zespół z żółtym kolorem  w barwach klubowych… – tak brzmiał komunikat. Zważywszy na fakt, że pięć drużyn ma żółty kolor w swoich barwach, to niewiele można było się dowiedzieć z pierwszej zagadki. Później jednak było zdecydowanie bardziej czytelnie. 

Ostatecznie dowiedzieliśmy się, że sezon ruszy oficjalnie 8 kwietnia w Częstochowie meczem Włókniarza z Unią Leszno. Tego samego dnia pojadą Stal Gorzów z Motorem Lublin. Tradycyjnie piątkowe mecze zobaczymy na antenach Eleven Sports. Dwa dni później do gry przystąpi beniaminek i mistrz. Ostrovia pojedzie w domu z GKM-em Grudziądz, zaś Sparta Wrocław spotka się z Apatorem Toruń. To drugie spotkanie będzie hitem kolejki. Mistrz kraju kontra jeden z głównych kandydatów do tytułu w roku 2022.

Pełny terminarz

PGE Ekstraliga już opublikowała terminarz na cały sezon. Wiadomo, że druga kolejka odbędzie się podczas weekendu wielkanocnego. Jedyną różnicą będzie rozmieszczenie spotkań. Wówczas obejrzymy je w sobotę i niedzielę. Docelowo jednak pozostaje układ: piątek i niedziela na wszystkie kolejki.

Ostatnia runda fazy zasadniczej odbędzie się na początku sierpnia. Faza finałowa ruszy dwa tygodnie później – 21 sierpnia. Mecze o złoto odbędą się 11 i 25 września.