Aktualności 1 grudnia 2021

Stal Mielec uratowana! Inwestor wykupi udziały klubu

Piłkarsko to jedno z największych pozytywnych zaskoczeń tego sezonu Ekstraklasy. Finansowo jednak Stal Mielec miała ogromne kłopoty. Wydaje się, że najgorsze za ekipą z Podkarpacia. Dzisiaj na konferencji prasowej prezes Jacek Klimet i europoseł Tomasz Poręba poinformowali, że akcje klubu wykupi firma Enervigo.

Według informacji przekazanych przez wymieniony duet lokalna firma przekaże 3 miliony złotych. To pieniądze na wagę złota dla dalsze funkcjonowania mielczan. Od dłuższego czasu trwa także zbiórka pieniędzy w serwisie “zrzutka.pl” pod nazwą “Robie to #DLASTALI Mielec”, w której kibice zebrali już niemal 200 tysięcy złotych. Dodatkowy milion zadeklarowali lokalni biznesmeni i sponsorzy.

Jakiś czas temu mówiło się o brakujących pięciu milionach złotych, które Stal Mielec potrzebowała do dalszego funkcjonowania. Bez tej kwoty klub mógłby nawet nie dokończyć rozgrywek 2021/2022. Teraz jednak sytuacja jest opanowana. Ekipa Adama Majewskiego w spokoju będzie mogła przygotowywać się do ostatnich meczów w kończącym się roku.

Po 16. kolejkach Stal Mielec zajmuje 10. miejsce w tabeli. Przed sezonem była skazywana na spadek przez ekspertów. Tymczasem w miniony weekend porażka we Wrocławiu zakończyła serię siedmiu meczów bez porażki w lidze!