Aktualności 24 listopada 2021

ORLEN pozostaje sponsorem tytularnym Alfa Romeo Racing na sezon 2022!

Powoli zbliżamy się do końca zmagań F1 w tym roku. Już teraz wiemy, że w przyszłym sezonie Alfa Romeo Racing nadal będzie mieć sponsora tytularnego w postaci PKN ORLEN. Obie strony ogłosiły przedłużenie współpracy.

Dalsza współpraca

PKN Orlen wkroczył do F1 w 2018 roku, gdy został sponsorem Williamssa, w którym jeździł Robert Kubica. Na początku 2020 roku, polski koncern paliwowo-energetyczny rozpoczął współpracę z Alfa Romero Racing, a Kubica został kierowcą testowym. Obie strony postanowiły przedłużyć współpracę.

ORLEN z Alfą Romeo Racing w 2022 roku!

O nowym porozumieniu poinformowały obie strony. W takich słowach wypowiedział się Robert Kubica: Mimo że sezon 2021 się jeszcze nie skończył, to chciałbym się z wami podzielić informacją na temat kontynuacji współpracy PKN Orlen i mojej z Alfa Romeo Racing Orlen. Bardzo się cieszę, że razem będziemy reprezentować nadal Polskę w królowej motorsportu. Oczywiście przyszłoroczny sezon będzie obfitował w wiele wyzwań, ale mam nadzieję też w wiele ciekawych wyścigów i dużo emocji. Do zobaczenia na torze i trzymajcie za nas kciuki.

Zadowolenia z przedłużenia współpracy nie krył prezes Orlenu – Daniel Obajtek: Jako sponsor tytularny Alfa Romeo Racing ORLEN i Roberta Kubicy z sukcesem budujemy platformę dla działań marketingowych i naszego biznesu za granicą. Potwierdzają to wyniki mediowe globalnych transmisji F1 w TV: 400 mln widzów i 550 mln zł ekwiwalentu marki ORLEN.