Aktualności 19 listopada 2021

Premier League i NBC Sports z nową umową na transmisje meczów w USA!

Premier League to jedna z najlepszych lig na świecie, która cieszy się ogromną popularnością. Współpracę z tymi rozgrywkami przedłużyła amerykańska sieć telewizyjna NBC. Nowa umowa obowiązuje do 2028 roku i gwarantuje lidze ogromne zyski.

Mnóstwo emocji

Na czym polega fenomen Premier League? Angielska ekstraklasa uważana jest za bardzo wyrównaną ligę, w której co chwilę mamy do czynienia ze spotkaniami wzbudzającymi spore emocje i duże zainteresowanie. Mowa nie tylko o derbach Londynu czy derbach Manchesteru, ale również derbach Anglii (starcie Manchesteru United z Liverpoolem) czy derbach Merseyside (mecz Liverpoolu z Evertonem).

Premier League na dłużej w NBC

Za transmisje spotkań tych rozgrywek odpowiada w USA sieć telewizyjna NBC. Amerykańska firma razem z angielską ekstraklasą poinformowały w czwartek o przedłużeniu kontraktu, który ma obowiązywać do 2028 roku. Na mocy nowej umowy liga zarobi 2,7 miliarda dolarów.

W takich słowach o porozumieniu wypowiedział się Richard Masters, dyrektor naczelny Premier League – Cieszymy się, że możemy ogłosić nową umowę na transmisje spotkań w USA przez NBC Sports. W ciągu ostatnich dziewięciu sezonów bazowaliśmy na świetnej współpracy.

NBC Sports za sprawą świetnej promocji i wielkich zasięgów znacznie wzmocniło popularność naszej ligi w Stanach Zjednoczonych – oznajmił Masters.