Aktualności 16 listopada 2021

Guanyu Zhou został nowym kierowcą Alfa Romeo Racing ORLEN!

Alfa Romeo Racing ORLEN wprowadza spore zmiany w kontekście sezonu 2022. Zespół pożegnał się z Antonio Giovinazzim. Jego miejsce zajął Guanyu Zhou, który tym samym zostaje pierwszym w historii kierowcą wyścigowym Formuły 1 z Chin. 

Spodziewana zmiana

Na początku września Alfa Romeo przedstawiła swojego pierwszego kierowcę na sezon 2022. Został nim Valtteri Bottas, który tym samym żegna się z Mercedesem. Wiadomo było, iż Fin zastąpi w zespole swojego rodaka – Kimiego Raikkonena, który zapowiedział zakończenie kariery. Pozostawało pytanie, kto zostanie drugim kierowcą Alfy Remo.

Guanyu Zhou kierowcą Alfy Romeo

Karty odkryte. Od sezonu 2022 do zespoły Alfa Romeo Racing ORLEN dołącza Guanyu Zhou, który tym samym zostaje pierwszym w historii kierowcą F1 z Chin. Zhou zajmie miejsce Antonio Giovinazziego. Włoski kierowca został już pożegnany przez zespół Alfy Romeo.

W takich słowach swoją szansę skomentował Guanyu Zhou – Od najmłodszych lat marzyłem o wspinaniu się tak wysoko, jak tylko mogę w sporcie, który jest moją pasją. Marzenie się spełniło. To dla mnie zaszczyt rozpocząć karierę w Formule 1 w kultowym zespole, który w przeszłości wprowadził do F1 tak wiele młodych talentów. Teraz sen stał się rzeczywistością. Czuję się dobrze przygotowany na ogromne wyzwanie obok sprawdzonego, światowej klasy talentu Valtteriego Bottasa. Dziękuje zespołowi Alfa Romeo Racing ORLEN za tę możliwość. W przyszłym roku moim celem będzie nauczenie się jak najwięcej i jak  najszybciej. Bycie pierwszym chińskim kierowcą w Formule 1 to przełom w historii chińskich sportów motorowych. 

fot. https://www.sauber-group.com/