Aktualności 12 listopada 2021

West Ham United ze wsparciem czeskiego miliardera

Daniel Kretinsky, jeden z najbogatszych ludzi w Czechach, przejął 27 procent akcji grającego w Premier League klubu West Ham United. Zawodnikiem popularnych „Młotów” jest Łukasz Fabiański.

Kolejna sportowa inwestycja

Zgodnie z doniesieniami brytyjskich mediów, Daniel Kretinsky nabył 27 procent akcji West Hamu za sumę rzędu 180-200 milionów funtów. To już kolejna sportowa inwestycja czeskiego miliardera, którego majątek szacuje się na blisko 3 miliardy funtów. Daniel Kretinsky jest już od 2004 roku współwłaścicielem Sparty Praga.

Oficjalnie akcje angielskiej drużyny nabył holding 1890s, a Kretinsky dołączył do zarządu klubu ze swoim wspólnikiem Pavlem Horskym.

Bardzo się cieszę, że cały proces został pomyślnie zakończony. Jestem wielkim fanem piłki nożnej. Bardzo cenię i szanuję wyjątkową historię i tradycję klubu oraz zaangażowanie jego wiernych fanów. Jestem szczęśliwy, że mogę być tego wszystkiego częścią i uważam, że czeka nas ekscytująca przyszłość – powiedział czeski miliarder.

46-letni Daniel Kretinsky to jeden z najbogatszych ludzi w swoim kraju. Jest m.in. prezesem firmy EPH – największej grupy energetycznej w Europie Środkowej, posiada udziały we francuskiej gazecie „Le Monde”, niemieckim gigancie detalicznym Metro AG oraz w amerykańskim domu towarowym Macy’s i firmie Foot Locker.